Naciśnij ESC aby zamknąć

Microsoft zachęca hakerów do testowania Visty

To nie żart – Microsoft zachęca hakerów, aby ci przetestowali nowy system Windows Vista i w ten sposób zmierzyli oferowany poziom zabezpieczeń. W tym celu płyty z wersjami beta Visty zostały w czwartek rozdane ponad trzem tysiącom profesjonalistów zajmujących się bezpieczeństwem. Odbyło się to podczas specjalistycznej konferencji Black Hat w Las Vegas.

Microsoft przez wiele lat był kojarzony z problemami zabezpieczeń, zwłaszcza jeśli chodzi o systemy operacyjne. Panowało przekonanie, że firma niewiele w tej kwestii robi. Teraz Microsoft stara się zmienić ten wizerunek, m.in. poprzez podobne inicjatywy. Niektórzy, jak Jon Callas z PGP mówią, że Microsoft idzie wprost do legowiska niedźwiedzia. Mike Janosko z Ernst&Young uważa zaś, że zaadresowanie takiego wystąpienia podczas konferencji Black Hat to wyraźny sygnał, że coś się zmienia.

Źródło: dobreprogramy.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.