Naciśnij ESC aby zamknąć

Naga Jolie kusi internautów

Cyberprzestępcy rozsyłają spam, w którym znajdują się ponoć zdjęcia nagiej Angeliny Jolie. Specjaliści stwierdzili, że 80% listów z rzekomymi zdjęciami zawiera szkodliwy kod. Jest nim Trojan.Pushdo. Trojan.Pushdo ma za zadanie przejmować kontrolę nad komputerami użytkowników.

Spamerska kampania, której bohaterką była Jolie, rozpoczęła się w ubiegłym miesiącu i była bardzo dobrze przygotowana.

“Trojan.Pushdo jest rozsyłany w każdą środę, od marca bieżącego roku. Cyberprzestępcy używali różnych wybiegów, ale ostatnio podnieśli poprzeczkę i zaczęli wysyłać spam codziennie” – mówi Carole Theriault.

“Użyta przez nich metoda, obiecywania zdjęć pięknych kobiet, jest stara jak świat, ale ludzie nadal się na to nabierają. Ostatnia fala ataków to dowód, że cyberprzestępcy nie zrezygnowali z e-maila jako narzędzia ataku. Przedsiębiorstwa i osoby indywidualne powinny używać odpowiednich metod obrony oraz pomyśleć, zanim otworzą e-mail niewiadomego pochodzenia” – dodała.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.