Naciśnij ESC aby zamknąć

Mozilla poprawia Firefoksa

firefox_logo.png
Mozilla opublikowała wersję 3.6.3 przeglądarki Firefox. Załatano w niej dziurę, która posłużyła do ataku na przeglądarkę podczas hackerskich zawodów Pwn2Own 2010. Wersja 3.6.3 ukazała się zaledwie tydzień po edycji 3.6.2, w której poprawiono inny krytyczny błąd.

Dziura, którą podczas Pwn2Own wykorzystał Nils związana jest z błędem zarządzania pamięcią. Pozwala on na zdalne wstrzyknięcie szkodliwego kodu. Luka występuje tylko w Firefoksie 3.6, jednak Mozilla chce na wszelki wypadek wydać odpowiednią łatę też dla wersji 3.5.

Źródło: www.arcabit.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.