Naciśnij ESC aby zamknąć

Miesiąc bezpieczeństwa PHP

Podczas trwającego właśnie “Month of PHP Security” (MOPS) odkryto już ponad 20 dziur w PHP. Osiem z nich znaleziono w aplikacjach korzystających z PHP, a 12 występuje w samym PHP. Opublikowano też cztery artykuły dotyczące bezpieczeństwa PHP.

Miesiąc bezpieczeństwa PHP” został ogłoszony przez Stefana Essera, który w 2007 roku prowadził też “Miesiąc dziur w PHP”. Teraz przez cały maj Esser będzie na bieżąco informował o niedociągnięciach znalezionych przez siebie i społeczność skupioną wokół projektu PHP.

Dotychczas najpoważniejsze błędy znaleziono w edytorze Xinha stanowiącym część systemu CMS Serendipity oraz w oprogramowaniu forum DeluxeBB i CMS-ie ClanSphere.

Luki odkryte w samym PHP pozwalają np. na poznanie poufnych informacji czy wykonanie szkodliwego kodu.

Źródło: www.arcabit.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.