Naciśnij ESC aby zamknąć

Microsoft PowerPoint 0-day exploit

Microsoft w oficjalnym komunikacie Microsoft Security Advisory (922970) potwierdził istnienie exploita 0-day oraz nieudokumentowanej luki w produktach Microsoft PowerPoint 2000, Microsoft PowerPoint 2002 i Microsoft PowerPoint 2003.

Już od kilku dni pojawiały się nieoficjalne wiadomości o istnieniu takiej luki m.in. w serwisie SecurityFocus, w komunikatach Symantec Security Response, czy na stronach Internet Storm Center (ISC).

Błąd występuje w bibliotece mso.dll, która jest wykorzystywana przez PowerPoint. W wyniku otwarcia odpowiednio spreparowanego pliku PPT (PowerPoint Presentation), może być wykonana dowolna komenda lub program. Intruz otrzymuje prawa użytkownika lokalnego. Microsoft zaleca nie otwierać prezentacji PowerPoint pochodzących z nieznanych źródeł lub proponuje korzystać z programu PowerPoint Viewer 2003, w którym nie występuje opisana podatność.

Źródło: CERT.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.