Naciśnij ESC aby zamknąć

Microsoft: jeśli piraty, to tylko nasze

Firma Microsoft nie zamierza popierać piractwa, ale stoi na dość interesującym stanowisku. Według koncernu z Redmond jeśli ktoś już korzysta z pirackiego oprogramowania, to niech to będą produkty MS.

Jeff Raikes, prezes działu aplikacji biznesowych z Microsofcie, powiedział na konferencji Morgan Stanley Technology, że jeżeli ktoś już musi korzystać z nielegalnie pozyskiwanych programów, to niech wybiera produkty firmy Microsoft. Według Raikesa, najważniejsze jest, aby dany użytkownik komputera używał oprogramowania jego firmy, nie zaś rozwiązań konkurencji.

Raikes poinformował, że od 20 do 25 proc. oprogramowania w USA pochodzi z nielegalnego źródła. Według niego, część użytkowników, która używa pirackiego oprogramowania Microsoftu, po pewnym czasie kupi legalne licencje.

Źródło: INTERIA.PL

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.