Naciśnij ESC aby zamknąć

Metody ataków na zabezpieczenia systemów informatycznych

Kluczem do utworzenia bezpiecznego środowiska informatycznego jest przede wszystkim właściwie podejście osób za nie odpowiedzialnych. Konieczne jest niestandardowe i kreatywne myślenie, znajomość nie tylko samych zagrożeń, ale też możliwych sposobów postępowania atakującego.

Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się identyfikować poszczególne zagrożenia poprzez świadome ich generowanie oraz obserwowanie efektów wykorzystania podatności wybranych zasobów. Dodatkowo uzyskają wiedzę pozwalającą na powzięcie odpowiedniego podejścia do zabezpieczania zasobów sieciowych oraz do planowania bezpieczeństwa wewnętrznego w przedsiębiorstwie.

Tematyka warsztatów:

• Metodyki ataków i zabezpieczeń
• Schematy postępowania atakującego
• Anatomia ataku oraz sposoby uzyskiwania informacji o celu atakującego–skanowanie, enumeracja itp.
• Klasyczne ataki – czyli metody wykorzystywania przepełniania bufora, przepełnienia sterty, czy ciągów formatujących
• Automatyczne narzędzia – metody do automatycznego wyszukiwania exploitów
• Bezpieczeństwo haseł czyli jak zakodowane są hasła i jak je złamać
• Podsłuchiwanie komunikacji w sieciach lokalnych
• Przejmowanie sesji oraz ataki typu Man-In-The-Midlle
• Ataki typu (D)DOS

Warsztaty skierowane są do osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo infrastruktury informatycznej w przedsiębiorstwie: pasjonatów bezpieczeństwa, Administratorów Bezpieczeństwa Informacji, Architektów Bezpieczeństwa, administratorów IT, oficerów bezpieczeństwa, szefów działów IT; pracowników firm i instytucji posiadający rozbudowaną infrastrukturę IT – przedsiębiorstw z branży: telekomunikacyjnej, finansowej, energetycznej, przemysłu oraz instytucji administracji publicznej. Szkolenie może posłużyć Administratorom Bezpieczeństwa Informacji, jako dopełnienie wiedzy technicznej z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego.

9-10 lipca 2009
Centrum Konferencyjno-Kongresowe
ul. Bobrowiecka 9, Warszawa

Koszty uczestnictwa:
Przy rejestracji do 2 lipca 2009 roku – 2090 PLN
Przy rejestracji po 2 lipca 2009 roku – 2450 PLN

Dodatkowe informacje i zapisy:
Akademia Linux Magazine – www.alm.org.pl
e-mail: [email protected]
tel.: (022) 642 25 19; faks: (022) 642 70 05

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.