Naciśnij ESC aby zamknąć

Megaupload zamknięte przez FBI. Odwet Anonymous

Serwis www.megaupload.com (jeden z największych serwisów hostingowych na świecie), po śledztwie prowadzonym przez FBI, został zamknięty a 7 osób związanych z megaupload.com zostało zatrzymanych i grozi im nawet do 50 lat więzienia.

Zamknięcie serwisu wywołało natychmiastowy odwet (atak DDoS) ze strony grupy hakerskiej Anonymous. Ofiarą ataku padły m.in. strony amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, FBI, wytwórni Universal Music Group oraz organizacji RIAA i Motion Picture Association of America.

Zaatakowane strony:

Department of Justice (http://Justice.gov)
Motion Picture Association of America (http://MPAA.org)
Universal Music (http://UniversalMusic.com)
Belgian Anti-Piracy Federation (http://Anti-piracy.be/nl/)
Recording Industry Association of America (http://RIAA.org)
Federal Bureau of Investigation (http://FBI.gov)
HADOPI law site (http://HADOPI.fr)
U.S. Copyright Office (http://Copyright.gov)
Universal Music France (http://UniversalMusic.fr)
Senator Christopher Dodd (http://ChrisDodd.com)
Vivendi France (http://Vivendi.fr)
The White House (http://Whitehouse.gov)
BMI (http://BMI.com)
Warner Music Group (http://WMG.com)

Anonymous hackers

Distributed Denial of Service (DDoS)

Strona http://www.akamai.com, która oferuje śledzenie ataków DDoS w czasie rzeczywistym, wykryła 218 ataków w ciągu ostatnich 24 godzin, wiele z nich koncentruje się na Ameryce Północnej.

Zatrzymanie założyciela megaupload.com

Założyciel megaupload.com, 37-letni Kim Dotcom (Kim Schmitz) oraz Bram van der Kolk (29 lat, obywatel Holandii), Finn Batato (38 lat, obywatel i mieszkaniec Niemiec, który jest szefem ds. marketingu) i Mathias Ortman (40 lat, obywatel Niemiec. Jest dyrektorem technicznym,) zostali zatrzymani w Auckland w Nowej Zelandii na podstawie nakazu aresztowania wystawionego przez amerykańskie władze.

Więcej informacji:
http://pastebin.com/WEydcBVV (Oświadczenie Anonymous)

http://anonops.blogspot.com/
http://www.thenextweb.com/insider/2012/01/19/anonymous-takes-down-doj-website-in-response-to-megaupload-case/

[Aktualizacja 20.01.2013r.]
Dokładnie rok po zamknięciu serwisu Megaupload przez Amerykański Departament Sprawiedliwości za naruszenie praw autorskich, Kim Dotcom uruchomił nową witrynę wymiany plików MEGA, która oferuje 50GB wolnego miejsca dla członków.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.