Naciśnij ESC aby zamknąć

Masowe podmiany stron internetowych w Turcji

Turecki hacker, posługujący się określeniem “Iskorpitx” złamał zabezpieczenia grupy serwerów hostingowych przejmując nad nimi kontrolę i podmieniając w rezultacie ponad 38 tyś. brazylijskich stron internetowych.

W pierwszej kolejności hacker podmienił 21,500 stron, następnie kilka godzin później kolejnych 17 tyś, poinformował Zone-H.org w swoim oświadczeniu. Serwis WatchDog, kolekcjonujący podmieniane strony oraz mirrory miał problem z nadążeniem za ciągle napływającymi informacjami o nowych adresach stron, powiedział Roberto Preatoni, założyciel of Zone-H.org.

Wiele podmian stron w Turcji jest wynikiem pro-islamskich motywów, Iskorpitx widocznie nie kierował się żadnym z aspektów religijnych, nadmienił Preatoni. 95% podmienionych stron hostowana była na serwerach opartych na Microsoft Windows, stąd łatwo wywnioskować można specjalizację hackera. Wliczając ostatnią liczbę podmian, ponad połowa wszystkich dokonanych na stronach Brazylisjich była wynikiem działania hackerów z Turcji.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.