Naciśnij ESC aby zamknąć

Błąd 0-day znaleziony w Microsoft Word

Symantec ostrzegł w piątek o nowym błędzie zero-day w Microsoft Word. Błędy 0-day to takie, których upublicznienie pojawia się o wiele wcześniej niż wydanie stosownych aktualizacji pozwalających na zabezpieczenie się przez atakiem.

Pseudo hackerzy próbowali włamać się już z wykorzystaniem tej luki do komputerów rządowych Japonii. Dyrektor Symantec Security Response, Vincent Weafer ogłosił, iż Symantec zwiększył swój poziom zagrożenia do poziomu drugiego, informujący o zbliżających się zagrożeniach. Microsoft pracuje nad aktualizacją, której wydanie planowane jest na 13-go czerwca lub szybciej, powiedział przedstawiciel koncernu.

Złośliwy kod pojawia się w postaci dokumentu Word jako załącznik poczty e-mail. Po otwarciu załącznika następuje wykonanie kodu. W przypadku Japonii, teksty dokumentu zawierały materiały związane z Chinami, w momencie otwarcia załącznika w systemie instalował się backdoor, pozwalający intruzom dostać się do systemu.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.