Naciśnij ESC aby zamknąć

Mac OS X: kalkulator nie potrafi liczyć

To samo działanie przeprowadzone na dwa różne sposoby, dwa odmienne wyniki – osoby prowadzące księgowość powinny wystrzegać się korzystania z wbudowanego w Mac OS X kalkulatora.

Obliczona wartość wyrażenia “liczba + x%” jest inna, niż wynik działania “liczba razy 1,x”. Różnica sięga setnych części wyniku, jednak nawet taka niedokładność może być dużym problemem dla osób podpierających się kalkulatorem w rozliczaniu działalności gospodarczej.

Problem objawia się na Macach z procesorami Intela, i – co najciekawsze – nie występuje we wszystkich wersjach językowych systemu. Jak pokazuje poniższy dowód, kalkulator potrafi zwrócić różny wyni tego samego działania, jeśli zostanie ono przeprowadzone pod odmiennymi lokalizacjami.

Źródło: ITbiznes

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.