Naciśnij ESC aby zamknąć

BPH got owned? – aktualizacja 12.02.2007r.

Przedstawiciel ihack.pl został dzisiaj w nocy poinformowany o rzekomym włamaniu na BPH.

Michał Bućko w tej sprawie mówi:

“Nie otrzymaliśmy dowodów włamania. W praktyce screeny mogły zostać spreparowane (małe prawdopodobieństwo), ew. mogło być to zwykłe wstrzyknięcie kodu HTML. Rzeczywiście, pojawił się monit dotyczący przerwy w dostępie systemu. Nie ma jednak dowodów włamania, nie widziałem screena z podmienioną główną stroną banku BPH.

Usłyszałem zapewnienia o włamaniu, ale nie widziałem dowodów. Bank BHP mógł mieć inny problem, ew. chciał usunąć te błędy, które ujemnie mogły wpłynąć na jego wizerunek; wizerunek, nie tylko ten internetowy. Po rozmowie z reprezentantem ihack, otrzymałem informację, że był to najprawdopodobniej błąd typu SQL injection.. Trudno jednak uwierzyć w to w kontekście tak dużych instytucji, które kładą (?) większy nacisk na bezpieczeństwo.”

Nie podważamy ew. wiarygodności tego włamania; ale oczekujemy jednak dowodów.

Aktualizacja I:

“Zostałem zapewniony przez kilka źródeł, że włamanie miało miejsce. Ale w tej chwili nie mogę tego potwierdzić.”

Aktualizacja II:

Otrzymaliśmy adres email do włamwywaczy, skontaktujemy się z nimi a następnie postaramy ujawnić więcej informacji.

Aktualizacja III:

“Jako, że dotychczas nie otrzymałem dowodów włamania, przejęcia kontroli nad częścią bazy danych, przejęcia kontroli na kontem www, ośmielę się podważyć wiarygodność pseudowłamania. Tym samym, nie wierzę także w ew. wykorzystanie SQL injection do wykradnięcia poufnych danych. Najprawdopodobniej mamy do czynienia z tanią prowokacją”

Aktualizacja IV:

“W przypadku BHP nie mieliśmy do czynienia z włamaniem, informacje te zostały potwierdzone. Okazało się, że była to – jak wcześniej przypuszczałem – prowokacja. Kolejny raz, nasza ekspertyza sprawdziła się – zostało to potwierdzone przez w/w Bank.”

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.