Naciśnij ESC aby zamknąć

Luka w Gmailu pozwala na kradzież poczty

W oferowanym przez Google’a systemie pocztowym Gmail odkryto lukę, która pozwala cyberprzestępcy na kradzież e-maili z załącznikami z konta ofiary. Dziura umożliwia przekierowanie całej poczty na dowolny adres.

Jedyne, co musi zrobić atakując, to nakłonienie użytkownika zalogowanego w serwisie Gmail do odwiedzenia odpowiednio spreparowanej strony. Na witrynie tej dochodzi do dodania filtra do listy filtrów Gmaila. Powoduje on, iż cała poczta z załącznikami zostanie przekierowana na wskazany adres.

Petko Petkov, odkrywca dziury, informuje, że nawet jeśli Google ją załata, to użytkownicy, który już zostali zaatakowani, wciąż będą tracili pocztę, gdy filter w ich profilu będzie działał.

Petkov poinformował o problemie Google’a. Otrzymał od koncernu informację, że występowanie luki zostało potwierdzone i trwają prace nad jej załataniem.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.