Naciśnij ESC aby zamknąć

KrakYourNet 5

Już 12 kwietnia startuje piąta edycja KrakYourNet, czyli cyklu w pełni bezpłatnych szkoleń dotykających tematyki szeroko pojętego bezpieczeństwa IT, ochrony sieci komputerowych oraz aplikacji webowych.

Już od kilku lat w kwietniu krakowscy studenci spotykają się ze specjalistami takich firm jak Clico, Cisco i IBM, by pogłębiać swoją wiedzę oraz umiejętności, a nawet poznać potencjalnych pracodawców. Na zakończenie pracowitego tygodnia odbędzie się BarCamp, czyli doskonała okazja na spotkanie ludzi o podobnych zainteresowaniach oraz na rozmowy z prelegentami w luźniejszej atmosferze niż podczas wykładów. Zapraszamy studentów wszystkich krakowskich uczelni, zarówno informatyków jak i pasjonatów-amatorów. Jedyne czego wymagamy to chęci i pozytywna energia!

Sponsorami tegorocznej edycji są Clico, UBS, Sii oraz Infolet. W tym roku przygotowaliśmy 8 wykładów oraz 2 warsztaty prowadzone przed doświadczonych praktyków. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z narzędziem AppScan służącym do skanowania aplikacji pod kątem zagrożeń i podatności na ataki, a także zostanie im przedstawiona problematyka szacowania i oceny ryzyka. Wśród poruszanych na wykładach tematów jest m.in. przejmowanie zdalnego terminala oraz TLS hacking. KrakYourNet odbywa się od 2009 roku i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Wydarzenie jest dobrze znane w środowisku informatycznym, a także powoli na stałe wpisuje się w kalendarz krakowskich wydarzeń naukowych.

Organizatorem warsztatów jest EESTEC AGH, działający od 1998 roku komitet lokalny międzynarodowego stowarzyszenia EESTEC (Electrical Engineering Students’ European Association) zrzeszającego studentów kierunków elektrycznych oraz informatycznych. Czynnie bierzemy udział w życiu uczelni organizując duże przedsięwzięcia jak: KrakYourNet, Soft Skills Academy czy jednodniowe konferencje z udziałem prelegentów z uznanych firm elektronicznych oraz teleinformatycznych.

Pamiętaj! KrakYourNet 5, 12-18.04, kampus AGH.

Więcej informacji oraz formularz do rejestracji znajdziesz na: http://krakyournet.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.