Naciśnij ESC aby zamknąć

Kolejna luka w Microsoft PowerPoint

Alexandra Huft z Microsoft Security Response Center poinformowała w swoim blogu o nowej luce w PowerPoincie.

Problem występuje w PowerPoincie 2003. Jak informuje Microsoft Security Reponse Center, jak dotąd nie znaleziono w Internecie żadnego szkodliwego kodu, który wykorzystywałby wspomnianą lukę. Sytuacja ta może jednak ulec zmianie. Wszystko zależy od tego, jak szybko cyberprzestępcy przygotują odpowiedni kod i czy zdążą to zrobić, zanim Microsoft udostępni odpowiednie poprawki. Ostatnio nie doszło do żadnego ataku na wielką skalę, podczas którego wykorzystano by dziurę w produktach Microsoftu.

Zajmująca się bezpieczeństwem firma Secunia opublikowała advisory opisujące dziurę, w którym radzi nie otwierać plików z niezaufanego źródła.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.