Naciśnij ESC aby zamknąć

Jest już crack do Visty!

Pojawił się pierwszy sprawdzony crack do nowego systemu Microsoft Vista, dzięki któremu okres oczekiwania na aktywację przez system kończy się w 2099 roku.

Hakerzy po prostu zatrzymali czasomierz w systemie. Zabezpieczenie złamała grupa hakerska „GHOST”.

Wraz z crackiem rozpowszechniany jest plik Vista.Crack.READ.ME.nfo w którym umieszczona jest instrukcja wraz z kodem rejestracyjny systemu. Dzięki czemu czas aktywacji zostaje wydłużony do 2099 roku.

Spakowany crack zajmuje zaledwie 3,4 kb. W archiwum znajdziemy dwa pliki „timerstop.sys” i „Vista test crack.exe”. Plik jest już dostępny w sieciach p2p.

Przypomnijmy, że Microsoft po raz pierwszy aktywację wprowadził do systemu Windows XP, która miała zapobiegać piractwu. Jeżeli użytkownik nie aktywuje produktu w 30-dniowym okresie, przy każdym następnym zalogowaniu jedyną dopuszczalną operacją, na jaką system pozwoli będzie aktywacja produktu. Po dokonaniu aktywacji przywrócona zostanie pełna funkcjonalność systemu – tak w momencie obecnym jest w Windows XP. Zabezpieczenie zostało jednak również szybko złamane przez piratów.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.