Naciśnij ESC aby zamknąć

Excel też jest dziurawy

Cyberprzestępcy aktywnie wykorzystują nowo odkrytą lukę w MS Excel.

Microsoft poinformował o wykryciu nowej, niebezpiecznej luki w zabezpieczeniach programu Excel. Błędy występują w programie znajdującym się w pakietach Office 2000, Office XP, Office 2003, Office 2004 for Macintosh.

Microsoft na swojej stronie pisze, że do przeprowadzenia skutecznego ataku z wykorzystaniem nowego błędu wystarczy skłonienie użytkownika programu Excel, by otworzył odpowiednio zmodyfikowany plik .xls.

Warto przypomnieć, że podobne luki zostały niedawno wykryte w programie MS Word. Jak na razie nie załatano żadnej z nich.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.