Naciśnij ESC aby zamknąć

ImagineCup 2007 Polacy znowu najlepsi

Microsoft ogłosił oficjalną listę zwycięzców konkursu technologicznego Microsoft Imagine Cup 2007, który odbył się w Seulu, w Korei Południowej. W konkursie wzięło udział 372 studentów z całego świata, w tym 17 z Polski.

Polacy, którzy startowali w 7 z 9 rozgrywanych kategorii konkursowych zajęli pierwsze miejsca w 3 z nich!. W kategorii „Algorytmy” pierwsze miejsce zajął Przemysław Dębiak z Uniwersytetu Warszawskiego, w kategorii „Fotografia” Iwona Bielecka z Wojskowej Akademii Technicznej i Małgorzata Łopaciuk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w kategorii „Film Krótkometrażowy” Julia Górniewicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Jacek Barcikowski z Politechniki Poznańskiej.

Dodatkowo drużyna InPUT z Politechniki Poznańskiej, reprezentująca Polskę w kategorii Projektowanie Oprogramowania, znalazła się wśród sześciu wyróżnionych zespołów, które stworzyły aplikacje o największym potencjale biznesowym.

W pozostałych kategoriach miejsca na podium kolejno zajęli:

Projektowanie systemów wbudowanych – Brazylia, Rumunia, Chiny.
Projekt Hoshimi – Argentyna, Francja, Serbia.
Technologie Informatyczne – Chiny, Francja, Rumunia.
Projektowanie Oprogramowania – Tajlandia, Korea, Jamajka.
Projekt Interfejsu – Austria, Chiny, Francja.
Projektowanie Aplikacji Internetowych – Francja, Irlandia, Chiny.

Kolejna edycja turnieju Imagine Cup 2008 odbędzie się w Paryżu.

Źródło: Microsoft

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.