Naciśnij ESC aby zamknąć

IE7 pomaga phisherom

Secunia opublikowała informacje o dziurze w Internet Explorer 7 umożliwiającej wyświetlenie wyskakującego okienka ze sfałszowanym adresem.

Atak polega na “doczepieniu” do prawdziwego adresu specyficznego ciągu znaków. Pop-up w IE7 wyświetli w pasku adresu tylko URL odpowiednio wkomponowany w prawdziwy adres strony. Secunia przygotowała demonstrację techniki: wyskakujące okienko oglądane pod IE7 przedstawia się jako… www.microsoft.com. Wbudowane zabezpieczenia antyphishingowe nie reagują.

Zawartość wyświetlanej strony zależy od woli programistów – może to być zaproszenie do pobrania i zainstalowania oprogramowania lub żądanie podania danych dotyczących kart kredytowych. Sprawdzono, że IE7 daje się oszukać w środowisku Windows XP SP2 oraz Windows Vista.

Secunia oznaczyła lukę jako “mniej krytyczną”, użytkownikom zaleca się “unikania linków pochodzących z niepewnych źródeł”.

Źródło: ITBiznes

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.