Naciśnij ESC aby zamknąć

Holenderska wyszukiwarka nielegalnych plików MP3 zamknięta

Koncern nagraniowy złożył pozew w holenderskim Sądzie przeciwko serwisowi Internetowemu, oferującemu linki do nielegalnych zasobów MP3. Strona Zoekmp3.nl stworzona oraz utrzymywana przez Techno Design została zamknięta po decyzji holenderskiego Sądu apelacyjnego, który uznał że serwis narusza prawo, udostępniając linki do nielegalnych plików muzycznych MP3 znajdujących się w Internecie, nawet jeżeli nie były udostępnione na serwerze wyszukiwarki.

Organizacja koncernu muzycznego IFPI oznajmiła, że orzeczenie Sądu jest pochwalane przez osoby popierające globalną walkę przeciwko naruszaniu praw autorskich. Poprzednia decyzja Sądu niższej instancji zapadła w roku 2004 kiedy to ustaliła, że nie naruszono praw autorskich przez serwis Zoekmp3.nl.

Właściciele Zoekmp3 argumentują swoją działalność tym, że nie utrzymują zasobów na swoich serwerach a także ostrzegają użytkowników o naruszeniu prawa poprzez nielegalne kopiowanie jak również używanie plików muzycznych. Sądu apelacyjnego to jednak nie przekonało i w piątek wydał ostateczną decyzję. “Ostrzeżenia w formie informowania potencjalnych piratów nic nie pomogą, są w większości przypadków ignorowane przez osoby poszukujące nielegalnych zasobów MP3”, nadmienił Sąd.

Źródło: news.bbc.co.uk

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.