Naciśnij ESC aby zamknąć

Hasła internautów i przerażająca prawda.


Firma Symantec przeprowadziła badania dotyczące sposobów przetrzymywania i częstotliwości zmieniania ich. Wyniki nie są zbyt zadowalające jak na poziom dzisiejszej świadomości zagrożeń w Internecie.

Z badań wynika że prawie jedna czwarta ankietowanych (23%) używa przeglądarki do zapamiętania haseł. Z ich badań wynika również że ponad jedna osoba na cztery daje swoje hasła małżonkom, a jedna na dziesięć daje hasła przyjacielowi.

Złożoność haseł jest także śmieszna. Dwunastu ankietowanych przyznało się że używają hasła o treści ‘hasło’, a jedna na dziesięć przyznało się że jako hasło używają nazwy swego zwierzaka. Na profilach społecznościowych jest to raczej proste to pozyskania. Także 8% ankietowanych twierdzi że używa tego samego hasła do wszystkich stron.

Źródło: TheRegister.com

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.