Naciśnij ESC aby zamknąć

Hakerzy zdobyli…odcisk palca ministra

Niemiecka grupa hakerska, zrzeszająca ok 1500 członków – Chaos Computer Club (CCC) udostępniła opinii publicznej odcisk palca ministra spraw zagranicznych Niemiec Wolfganga Schaeublego.

Ma to być protest przeciwko umieszczaniu odcisków palców w nowych, biometrycznych paszportach. Minister uważa, że nic się nie stało. “Odcisk mojego palca nie jest tajemnicą, każdy może go mieć, nie mam się czego obawiać” – powiedział w niedzielę mediom.

Magazyn “Focus” informuje, że jeden z sympatyków CCC wszedł w posiadanie szklanki, na której Schaeuble pozostawił odciski palców. Do najnowszego numeru pisma “Datenschleuder” wydawanego przez CCC dołączono kawałek folii z utrwalonym odciskiem palca ministra. Hakerzy twierdzą, że każdy, kto naklei sobie tę folię na palec, zostanie zidentyfikowany jako Wolfgang Schaeuble przez skanery, rozpoznające odciski palców.

Źródło: PAP, Onet.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.