Naciśnij ESC aby zamknąć

Hakerzy zaatakowali stronę internetową rządu Szwecji

Hakerzy zaatakowali w nocy ze środy na czwartek stronę internetową szwedzkiego rządu – poinformował dziennik “Aftonbladet”. Serwis był przez pewien czas niedostępny, a internauci mogli zobaczyć jedynie białą pustą stronę.

Jak donosi “Aftonbladet” stworzono też witrynę, która ma w adresie imię i nazwisko szwedzkiej minister sprawiedliwości Beatrice Ask. Po wejściu na stronę następuje automatyczne przekierowanie internautów na portal Wikileaks.

Joakim von Braun ekspert ds. nowych technologii powiedział Aftonbladet, że po opublikowaniu przez Wikileaks poufnych amerykańskich depesz dyplomatycznych mamy do czynienia z prawdziwą internetową wojną. “To jest Dziki Zachód w tej chwili.”

Źródło: Wprost 24, Gazeta.pl, PAP

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.