Naciśnij ESC aby zamknąć

Gigantyczna kradzież internetowa w sieci hipermarketów!

Crackerzy ukradli z komputerów hipermarketów w Wielkiej Brytanii i Irlandii informacje o setkach tysięcy klientów. Wśród skradzionych danych są numery kart płatniczych i pin kody.

Dane kupujących w TKMaxx, najpopularniejszej na Wyspach sieci sklepów, pochodziły z transakcji dokonywanych w ostatnich 5 latach. Do pierwszych kradzieży internetowych doszło już w 2003 roku. Pozostałe ataki crackerów miały miejsce później.

Rzecznik firmy przyznał, że technologia, której użyli komputerowi włamywacze była tak zaawansowana, iż TKMaxx może nigdy nie dowiedzieć się co było w skradzionych bazach danych. Na pewno były w nich pin kody kart kredytowych i numery praw jazdy kupujących. Sprawa może dotyczyć nawet 500 tysięcy osób, które po zakupach zwracały towar.

Klienci firmy są proszeni o sprawdzenie swych bankowych wyciągów. Jeśli zaś po zakupach zrobionych przez nich w TKMaxx, doszło przy użyciu ich danych do niekontrolowanych transakcji i stracili pieniądze, mogą liczyć na ich zwrot.

Chociaż dochodzenie w tej sprawie trwa już 3 miesiące, cały czas nie wiadomo kto jest sprawcą kradzieży, ani ilu było złodziei.

Źródło: Gazeta.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.