Naciśnij ESC aby zamknąć

FBI gubi swoje laptopy

Federalne Biuro Śledcze gubi prawie tyle laptopów, co broni palnej. Problem polega na tym, że laptopy w niepowołanych rękach mogą być o wiele groźniejsze niż pistolet.

Jeden z wydziałów Departamentu Sprawiedliwości, który przeprowadzał audyt w FBI, odkrył, że przez ostanie miesiące FBI zgubiło 354 egzemplarze broni palnej oraz 317 laptopów – podał serwis Ars Technica. Gdzie przepadły cenne komputery?

Część została skradziona, część zaginęła podczas wykonywania służby. Agenci federalni nie wiedzą także, czy na zgubionych laptopach były poufne dane. Departamentu Sprawiedliwości jest natomiast przekonany, że na niektórych straconych laptopach można znaleźć programy komputerowe wykorzystywane do prac nad odznakami dla agentów, a także różne wzorce ważnych formularzy, którymi posługują się federalne organy ścigania.

FBI nie potrafi namierzyć swojej zguby, a Departament Sprawiedliwości załamuje ręce, jednocześnie przekazując FBI szereg wskazówek, jak uniknąć tego typu sytuacji oraz związanego z nimi chaosu. Jedną z rad jest między innymi spisanie wszystkich ważnych danych znajdujących się na każdym z komputerów, używając do tego tradycyjnego “formatu” – kartki papieru.

Źródło: INTERIA.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.