FBI złamało zabezpieczenia w telefonie Apple'a

FBI udało się złamać zabezpieczenia i uzyskać dostęp do danych zawartych w telefonie zamachowca z San Bernardino. Oznacza to, że spór pomiędzy FBI i Apple zakończył się. Nieoficjalnie mówi się o zaangażowaniu w sprawę izraelskiej firmy Cellebrite.

Apple opublikowało komunikat w sprawie złamania zabezpieczeń iPhone 5c przez FBI:

"Od początku przeciwstawialiśmy się żądaniom FBI, aby zbudować “tylne drzwi” do iPhone`a, ponieważ wierzyliśmy, że to było złe posuniecie, które mogło stworzyć niebezpieczny precedens. W wyniku odwołania ze strony rządu, nic takiego się nie stało. Ta sprawa nigdy nie powinna była zostać podniesiona.

Zamierzamy nadal pomagać w dochodzeniu tak, jak robiliśmy to do tej pory, i będziemy kontynuować prace nad zwiększeniem bezpieczeństwa naszych produktów, jako że groźby i ataki na nasze dane stają się częstsze i bardziej zaawansowane.

Apple wierzy, że ludzie w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie zasługują na ochronę danych, bezpieczeństwo i prywatność. Poświęcanie jednego dla drugiego wystawia ich oraz ich kraje na jeszcze większe niebezpieczeństwo.

Ta sprawa ujawniła kwestie, które zasługują na debatę narodową na temat naszych wolności osobistych, bezpieczeństwa i prywatności. Apple chce być częścią tej debaty."

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Fill in the blank.