Naciśnij ESC aby zamknąć

FBI złamało zabezpieczenia w telefonie Apple’a

FBI udało się złamać zabezpieczenia i uzyskać dostęp do danych zawartych w telefonie zamachowca z San Bernardino. Oznacza to, że spór pomiędzy FBI i Apple zakończył się. Nieoficjalnie mówi się o zaangażowaniu w sprawę izraelskiej firmy Cellebrite.

Apple opublikowało komunikat w sprawie złamania zabezpieczeń iPhone 5c przez FBI:

“Od początku przeciwstawialiśmy się żądaniom FBI, aby zbudować “tylne drzwi” do iPhone`a, ponieważ wierzyliśmy, że to było złe posuniecie, które mogło stworzyć niebezpieczny precedens. W wyniku odwołania ze strony rządu, nic takiego się nie stało. Ta sprawa nigdy nie powinna była zostać podniesiona.

Zamierzamy nadal pomagać w dochodzeniu tak, jak robiliśmy to do tej pory, i będziemy kontynuować prace nad zwiększeniem bezpieczeństwa naszych produktów, jako że groźby i ataki na nasze dane stają się częstsze i bardziej zaawansowane.

Apple wierzy, że ludzie w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie zasługują na ochronę danych, bezpieczeństwo i prywatność. Poświęcanie jednego dla drugiego wystawia ich oraz ich kraje na jeszcze większe niebezpieczeństwo.

Ta sprawa ujawniła kwestie, które zasługują na debatę narodową na temat naszych wolności osobistych, bezpieczeństwa i prywatności. Apple chce być częścią tej debaty.”

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.