Naciśnij ESC aby zamknąć

FBI oferuje $100.000 dolarów nagrody za informacje o cyberprzestępcach

FBI opublikowało na swojej stronie informację o pięciu cyberprzestępcach dodając ich tym samym do listy najbardziej poszukiwanych. Mężczyźni są ścigani w związku z licznymi oszustwami i włamaniami w USA jak i na arenie międzynarodowej. Za informacje, które przyczynią się do ich aresztowania, oferowane są nagrody w wysokości od 50.000 do 100.000 dolarów.

Dwaj mężczyźni to Pakistańczycy – Farhan Arshad i Noor Aziz Uddin. Spowodowali oni szkodę w wysokości ponad 50.000.000 dolarów, poprzez włamanie do biznesowych systemów telefonicznych pomiędzy 2008, a 2012 rokiem. Arshad i Uddin są częścią międzynarodowego kręgu przestępczego, który według FBI rozciąga się przez Pakistan, Filipiny, Arabie Saudyjską, Szwajcarię, Hiszpanie, Singapur, Włochy, Malezję i wiele innych.

Farhan-ArshadFarhan Arshad
Noor-Aziz-UddinNoor Aziz Uddin

Obywatel Syrii – Andrey Nabilevich Taame, poszukiwany jest za domniemany udział w “Operation Ghost Click”. W latach 2007 – 2011 poprzez złośliwe oprogramowanie (malware) przyczynił się do zagrożenia ponad czterech milionów komputerów w ponad 100 krajach. W samych Stanach Zjednoczonych było 500.000 ofiar operacji.

Rosjanin Alexsey Belan, poszukiwany jest za włamanie do trzech firm z siedziba w USA pomiędzy 2012 a 2013 rokiem.

Ostatnim poszukiwanym mężczyzną jest Carlos Perez-Melara, prawdopodobnie brał udział w produkcji oprogramowania, które zostało użyte do przechwycenia prywatnych wiadomości setek ofiar, około września 2003r.

Andrey-Nabilevich-Taame Andrey Nabilevich Taame
Alexsey-Belan Alexsey Belan
Carlos-Perez-Melara Carlos Perez-Melara

FBI apeluje o niezwłoczny kontakt, wszystkich, którzy mogą przyczynić się do aresztowania poszukiwanych.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.