Naciśnij ESC aby zamknąć

Anonymous włamali się do Ministerstwa Gospodarki

Serwery Ministerstwa zostały zaatakowane przez Anonymous w ramach operacji o kryptonimie #OpGoldenDawn. Wykradzione dane dostępne są w serwisie Bayfiles. Paczka govpl.rar zajmuje 384MB po rozpakowaniu 434MB, zawiera łącznie około 530 plików w różnych formatach. Dane pochodzą z trade.gov.pl (http://polska.trade.gov.pl/pl) i zawierają między innymi: zrzuty ekranowe przejętych skrzynek pocztowych wraz z hasłami, skany dokumentów rządowych oraz zrzuty paszportów, głównie obcokrajowców.

Ministerstwo Gospodarki na razie nie komentuje sprawy. Na swojej stronie zamieściło jedynie komunikat: “[i]Ministerstwo Gospodarki informuje, że w związku z pojawiającymi się informacjami o możliwym upublicznieniu części informacji pochodzących z Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji, podjęte zostały działania zabezpieczające. MG sprawdza i analizuje zakres i wiarygodność upublicznionych materiałów. Jednocześnie informujemy, że system informatyczny MG działa bez zakłóceń[/i].”

Poniżej oświadczenie Anonymous:

[quote]Good day good Sirs!

Today we present you release of files and documents from the
servers that belong to TRADE.GOV.PL and all it’s offices
worldwide.

<>
basically its Ministry of Economy that got pwnd – a tiny bit of it which was
enough to wreck havoc inside their network luuulzzzz

In this particular release we deliver Belarus office of this
notorious organization which is engaged in industrial espionage
through it’s offices located at Embassies of Poland worldwide,
basically all trade missions, no secret whatsoever are into spying
but this particular office was stashed with internal reports by the
polish anti-corruption bureau and it’s intelligence wing.

Inside you will find accesses to vpns, emails, databases and many more
We do not respect such actions by Veslav Pokladek of Poland and his
puppies from the CBA so we deliver this leak.

As many offices are out there we will try to ship them to you one by one

enjoy the leak and don’t get any on ya lulz[/quote]

Aktualizacja, 2013-10-16 22:00: Komunikat MG

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wyjaśnia sprawę nielegalnego umieszczenia w internecie dokumentów Ministerstwa Gospodarki – poinformował rzecznik prasowy ABW ppłk Maciej Karczyński.


Zdjęcie: http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Plik:Anonymous_at_Scientology_in_Los_Angeles.jpg

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.