Naciśnij ESC aby zamknąć

Dziurawy blox.pl

Popularny serwis blogowy blox.pl zawiera błąd, potencjalnie umożliwiający przejęcie konta użytkownika przez niepowołaną osobę.

Kliknięcie w odpowiednio spreparowany odnośnik umieszczony np. w komentarz do bloga innego użytkownika powoduje, że dane z ciasteczek (cookies) zapisanych na komputerze internauty przez blox.pl trafiają do autora złośliwego odnośnika.

Przejęcie informacji z ciasteczek (w tym tzw. identyfikatora sesji) jest niebezpieczne, dane te w rękach wprawnego włamywacza mogą posłużyć do uzyskania niepowołanego dostępu do panelu administracyjnego bloga, a w konsekwencji do np. usunięcia wpisów czy zmiany hasła użytkownika.

Źródło: PC World Komputer

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.