Naciśnij ESC aby zamknąć

Dostawca Internetu sabotował konkurencję

Za nieuczciwą konkurencję mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla może trafić teraz nawet na 5 lat do więzienia. Zakłócając sygnał radiowy operatora Internetu w Rudzińcu, usiłował przejąć klientów konkurencji.

Policjanci z Pyskowic prowadzą dochodzenie w sprawie zakłócania sygnału Internetu bezprzewodowego na terenie Rudzińca. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa powiadomiła policjantów jedna z firm dostarczających bezprzewodowo sygnał Internetu. Sprawa miała swój początek 20 października. Do miejscowego operatora Internetu zaczęli zgłaszać się klienci informujący o braku sygnału. Pracownicy firmy próbowali bezskutecznie ustalić przyczynę takiego stanu rzeczy. Sprzęt u nadawcy i u odbiorców był sprawny, lecz sygnał Internetu nie docierał do klientów. Nikt nie przypuszczał, że przyczyna leży po stronie nieuczciwego dostawcy, który chciał w ten sposób przejąć biznes konkurenta.

Mężczyzna zainstalował na terenie Rudzińca urządzenie nadawcze zakłócające sygnał. Policjanci wraz z pracownikami Urzędu Komunikacji Elektronicznej szybko namierzyli źródło zakłóceń. Fale w paśmie 2,4 GHz o dużej mocy emitował… fiat uno na opolskich numerach rejestracyjnych, zaparkowany w centrum przy ul. Gliwickiej. Funkcjonariusze przeszukali pojazd, w którego bagażniku pod kocem odkryli duży akumulator pochodzący z ciężarówki, zasilający nadajnik fal elektromagnetycznych ze wzmacniaczem. Funkcjonariusze prowadzący sprawę ustalili właściciela auta a następnie osobę, która zleciła sabotowanie działalności konkurencji.

Zatrzymany 38-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstwa zagrożonego karą do 5 lat więzienia.

Źródło: Komenda Główna Policji

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.