Naciśnij ESC aby zamknąć

DNS zaatakowane

Luka w DNS odkryta przez Dana Kaminsky’ego, została po raz pierwszy wykorzystana na większą skalę (oficjalnie). Celem ataku padła firma BreakingPoint Systems, należąca do znanego specjalisty ds. bezpieczeństwa H.D.Moore’a. Sam H.D.Moore, niedawno opublikował działającego exploita wykorzystującego błąd znaleziony przez Kaminsky’ego.

Zaatakowanie serwera DNS firmy AT&T, z którego korzysta BreakingPoint Systems doprowadziło do problemów z prawidłowym dostępem do niektórych stron internetowych.

Dan Kaminsky twierdzi, że posiada informacje o innych atakach. Kaminsky’ego martwi także wykorzystywanie luki przez osoby o ponadprzeciętnych umiejętnościach – hakerzy odpowiedzialni za atak na AT&T użyli swojego autorskiego oprogramowania i stworzyli całą potrzebną infrastrukturę, co wymagało ogromnej wiedzy i dużych nakładów czasu.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.