Naciśnij ESC aby zamknąć

Cracker zrobił na konto firmy zakupy za milion złotych

Suwalska policja poszukuje crackera, który na konto jednej z firm zamówił zakupy o wartości miliona złotych, m.in. porsche warte ponad pół miliona zł, audi, jacht oraz przedmioty erotyczne w sex-shopie.

Według prokuratury, włamywacz zamawiał towary w imieniu jednego z suwalskich sklepów komputerowych. Cracker włamał się na skrzynkę e-mail, z której wykasował wiele informacji i danych oraz anulował kilkadziesiąt umów z kontrahentami sklepu.

Kiedy właściciel firmy zorientował się o wszystkim, poinformował prokuraturę. Ta twierdzi, że ma pewne podejrzenia, kto mógł dokonać przestępstwa.

Źródło: PAP

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.