Naciśnij ESC aby zamknąć

Coraz lepsza ochrona praw intelektualnych w Polsce

Polskie organa ścigania coraz skuteczniej zwalczają naruszenia praw własności intelektualnej – tak wynika z raportu Biura Przedstawiciela Handlu USA. Szef Biura, Ambasador Ron Kirk, zdecydował też o usunięciu naszego kraju z listy państw monitorowanych pod kątem naruszeń tych praw.

Biuro Przedstawiciela Handlu USA w specjalnym raporcie przesłanym 30 kwietnia do Ambasady RP w Waszyngtonie doceniło polskie organa ścigania, w tym Policję, za ciągły postęp w egzekwowaniu praw własności intelektualnej: coraz lepsze zwalczanie piractwa internetowego, ograniczanie dostępu do towarów z nielegalnej produkcji oraz poprawę współpracy organów ścigania z posiadaczami praw własności intelektualnej.

Szef Biura, Ambasador Ron Kirk, zdecydował też o usunięciu Polski z tzw. Watch List, czyli listy państw monitorowanych pod kątem naruszeń praw własności intelektualnej. Poza naszym krajem z listy usunięto też Węgry i Czechy – pozostaje na niej jednak nadal 41 państw, w tym Kanada, Finlandia, Hiszpania oraz Włochy.

Raport Biura to nie tylko dowód uznania dla organów ścigania, ale i pozytywny sygnał dla środowiska biznesowego.

Źródło: Komenda Główna Policji

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.