Naciśnij ESC aby zamknąć

Conficker nie zaatakował

Worm.Conficker, który przyciągnął olbrzymią uwagę mediów, nie spowodował olbrzymiej fali infekcji. Edward Brice z firmy Lumension zauważa, że obserwacja ruchu w chińskiej sieci potwierdza, iż do ataków nie doszło, jednak medialna kampania podziałała jak ostrzeżenie.

“Jeśli odnieśliśmy jakąś korzyść z Confickera, to był nią fakt, że każdy musiał zdać sobie sprawę, iż tradycyjne metody obrony, oparte na sygnaturach, nie działają. W obecnych czasach firmy muszą stosować dodatkowe zabezpieczenia, takie jak listy aplikacji, które mogą być uruchamiane w firmowej sieci. Nie zapominajmy jednak najważniejszej lekcji – gdyby wszyscy postępowali zgodnie z zasadami i aktualizowali oprogramowanie na bieżąco, to Conficker nie stanowiłby żadnego zagrożenia” – mówi Brice.

Z kolei Mark Osborne z firmy Interoute mówi o zwiększonej aktywności robaka Worm.Conficker we Frankfurcie, Londynie i Mediolanie.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.