Naciśnij ESC aby zamknąć

Audyt Bezpieczeństwa systemów IT – warsztaty

W mediach coraz częściej pojawiają się informacje o problemach z bezpieczeństwem serwisów WWW. Problem ten dotyka nie tylko dużych portali internetowych, serwisów aukcyjnych czy społecznościowych, ale coraz częściej również serwisów internetowych firm i instytucji. Nic w tym dziwnego, gdyż coraz częściej serwis internetowy współczesnej instytucji, to bardzo złożona aplikacja, umożliwiająca klientom, partnerom czy pracownikom korzystanie ze specjalnie przygotowanych dla nich usług i informacji.

Audyt Bezpieczeństwa systemów IT – Testy Penetracyjne aplikacji webowych,
22-24 kwietnia 2009

Centrum Konferencyjno-Kongresowe

ul. Bobrowiecka 9, Warszawa

Istotniejsze zagrożenia związane z serwisem WWW to między innymi:
– wykorzystanie podmienionej strony do propagacji złośliwego oprogramowania i dokonywania oszustw,
– wykorzystanie przejętych kont uprawnionych użytkowników do podjęcia działań w ich imieniu, ale bez ich wiedzy i zgody,
– zablokowania dostępu do usług, z których korzystają uprawnieni użytkownicy.

Tego typu zdarzenia pociągają za sobą przede wszystkim bezpośrednie straty finansowe, związane z przerwami w dostępie do usług, koniecznością wypłaty kar umownych, ujawnieniem tajemnic handlowych czy konsekwencjami prawnymi (np. niedopełnienia wymagań związanych z ochrona danych osobowych klientów). Oprócz tego zdarzenia te powodują straty pośrednie. Ujawnienie zaistniałego incydentu zachwiania bezpieczeństwa ma znaczący wpływ na opinię publiczną i wizerunek firmy.

Aby uchronić się przed negatywnymi konsekwencjami nadużyć w serwisach WWW konieczne jest właściwe ich zaprojektowanie, zapewnianie jakości kodu i ich należyte przetestowanie.

Penetracyjny test bezpieczeństwa, czyli symulowany atak, jest jednym z najskuteczniejszych sposobów testowania bezpieczeństwa systemów IT, a w tym aplikacji webowych i serwisów internetowych.

Zagadnienia poruszone podczas warsztatów:

1. Metodyka audytu i testów penetracyjnych
2. Identyfikacja i wykorzystanie podatności serwera WWW
3. Testowanie podatności aplikacji WWW na szereg ataków (XSS, XSRF, SQLI, i wiele innych)
4. Testowanie aplikacji AJAXowych
5. Metody ukrywania ataku i omijania filtrów
6. Przeprowadzanie testów penetracyjnych skomplikowanych aplikacji
7. Fuzzing aplikacji WWW

Warsztaty skierowane są do testerów penetracyjnych, jak i do osób odpowiedzialnych za techniczny audyt systemów informatycznych i techniczną analizę ryzyka informacyjnego w instytucjach finansowych, firmach telekomunikacyjnych, przedsiębiorstwach branży energetycznej czy urzędach administracji publicznej. Zainteresują także architektów, projektantów i deweloperów aplikacji WWW, pozwalając w praktyce poznać sposób myślenia i działania włamywacza.

Laboratorium komputerowe – warsztaty będą odbywać się przy stanowiskach komputerowych. Każdy z uczestników otrzyma komplet materiałów warsztatowych zawierający m.in. płytę LiveDVD z zestawem narzędzi i oprogramowania, niezbędnych do przeprowadzenia testów penetracyjnych aplikacji webowych.

Koszty uczestnictwa:
przy rejestracji do 16 kwietnia – 2650 PLN (+VAT = 3233 PLN)
przy rejestracji po 16 kwietnia – 3000 PLN (+VAT = 3660 PLN)

Dodatkowe informacje i zapisy: www.akademia.linuxmagazine.pl
Wszelkie pytania można również kierować pod numery telefonu: (022)642 25 19; (022)742 14 56-57 lub na adres e-mail: [email protected]

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.