Naciśnij ESC aby zamknąć

Co piąty Windows na świecie nielegalny

Microsoft opublikował statystyki programu Windows Genuine Advantage, który obowiązkowo sprawdza legalność zainstalowanego systemu Windows XP. Dane te są anonimowo zbierane z komputerów użytkowników na całym świecie od lipca 2005 roku.

Na dzień dzisiejszy Microsoft obsłużył już ponad 512 milionów walidacji. Okazało się, że około 22% z tych prób zakończyła się negatywnie – systemy były nieoryginalne. Jednocześnie 56 tysięcy osób skorzystało z programu umożliwiającego bezpłatną wymianę systemu uznanego za nielegalny na prawdziwy, oryginalny odpowiednik.

Serwis BetaNews zauważa, że o ile odkryta wartość nie jest niska, jest jednak mniejsza od średniej prezentowanej przez walczącą z piratami organizację BSA (Business Software Alliance) oceniającą poziom światowego piractwa na około 35 proc.

Źródło: BetaNews, dobreprogramy

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.