Naciśnij ESC aby zamknąć

Citigroup okradzione. 200 tysięcy kont w rękach cyberprzestępców


Według firmy, w maju więcej niż 200 tysięcy kont zostało skradzionych. Szczegóły ataku nie są jeszcze pełne, ale bank mówi że hakerzy mają dostęp do numerów kart kredytowych i danych kontaktowych.

Chociaż konta skradziono w zeszłym miesiącu to Citi dopiero od czwartku prosi klientów o zmianę kart kredytowych. „Nie mam pojęcia dlaczego Citi tak długo zwlekało. Nie jestem pewien ale zakładam że firma próbuje dowiedzieć jak się włamali.” Jamie Peters, analityk Citigroup.

Citigroup bada tę sprawę, i wprowadzają nowe procedury żeby uniknąć takich ataków w przyszłości.

Źródło: TechNewsWorld

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.