Naciśnij ESC aby zamknąć

Ciekawosc dzieci: 160 000 prób odwiedzenia stron

Moduł kontroli rodzicielskiej wbudowany w produkty Kaspersky Lab dla użytkowników domowych reaguje ponad 4 miliony razy dziennie tylko dla kategorii “pornografia”. Innymi słowy, co godzinę następuje więcej niż 160 000 prób uzyskania przez nieletnich dostępu do stron zawierających treści dla dorosłych.

Potwierdzają to dane zebrane z całego świata przez Kaspersky Security Network (KSN) – innowacyjną technologię gromadzenia informacji o infekcjach, zaimplementowaną w produktach firmy Kaspersky Lab przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych.

Moduł kontroli rodzicielskiej zaimplementowany produkcie Kaspersky Internet Security 2011 umożliwia rodzicom ograniczenie czasu korzystania z Internetu i komputera przez ich dzieci. Możliwe jest także ograniczenie pobierania nieodpowiednich plików z Internetu, wybranie dozwolonych programów i stronów, rejestrowanie korzystania z komunikatorów oraz serwisów społecznościowych.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.