Naciśnij ESC aby zamknąć

Błędny sterownik rozszerza uprawnienia w systemie Windows

Błąd sterownika dla Windows XP SP2 i Windows Server 2003 SP1 pozwala użytkownikowi na zwiększenie swoich przywilejów. Luka jest spowodowana błędem przepełnienia bufora w secdrv.sys, który jest częścią technologii SafeDisc firmy Macrovision. Plik dostarczany jest na płycie instalacyjnej Windows. Atakujący może wprowadzić szkodliwy kod do pamięci komputera i manipulować prawami dostępu.

Specjaliści informują, że przestępcy już wykorzystują wspomnianą dziurę. Nie jest to łatwe, gdyż trzeba najpierw uzyskać bezpośredni dostęp do systemu. Microsoft najprawdopodobniej wie o błędzie, jednak nie przygotowano jeszcze żadnej łaty. Specjaliści nie zdradzają szczegółów dziury, jest ona jednak omawiana na niektórych blogach, gdzie można również pobrać kod do jej wykorzystania.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.