Naciśnij ESC aby zamknąć

Błąd w aktualizacji McAfee Antivirus

mcafee_logo2.gifDo ostatniej aktualizacji definicji McAfee Antivirus wkradł się błąd false-positive na procesie svchost.exe, który definiuje go jako W32/Wecorl.a Virus.

Efektem ubocznym jest automatyczne resetowanie się komputera po 60 sekundach od uruchomienia. Użytkownicy masowo donoszą o zaistniałym problemie i po paru godzinach została udostępniona poprawka napisana przez jednego z użytkowników forum tej firmy.

Poprawka: http://home.mcafee.com/VirusInfo/VirusProfile.aspx?key=265240ny

W “Safe mode” należy skopiować plik .dat do katalogu C:/Program Files/Common Files/McAfee/engine i zrestartować komputer.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.