Naciśnij ESC aby zamknąć

9-letni włamywacz

9-letni uczeń Fairfax Country Public School włamał się do systemu szkoły. Szkoła powiadomiła policję o zdarzeniu z przekonaniem, że do ich systemu włamał się cracker. Hasła do systemu zostały pozmieniane, na szczęście służył on głownie do komunikacji miedzy rodzicami itd.

Śledztwo wykazało że to nie cracker, lecz dziewięcioletni uczeń owej szkoły spisał na kartce hasło do systemu, dzięki nieuwadze nauczyciela, który zapisał hasło na swoim biurku. Tym razem wszystko zakończyło się “happy end’em” i przeciwko uczniowi nie zostały wyciągnięte żadne oskarżenia.

[i]Źródło: theregister.co.uk[/i]

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.