Naciśnij ESC aby zamknąć

Atak na witrynę Sony PlayStation

Cyberprzestępcy zaatakowali witrynę Sony PlayStation. Wykorzystali przy tym technikę SQL injection i pozostawili na części podstron szkodliwy kod JavaScript. Jak poinformował Graham Cluley, osobom, które odwiedziły te podstrony, wyświetlały się okienka pop-up z reklamą oprogramowania antywirusowego. Oprogramowanie, oczywiście, nie funkcjonuje tak, jak powinno.

“Jasne jest, że niektórzy mogą się nabrać i kupić tego typu towary” – mówi Cluley.

“I Sony, i inni powinni sprawdzać swoje witryny. Byliśmy świadkami wielu tysięcy podobnych włamań. Właściciele witryn muszą się upewniać, że zabezpieczyli też używane przez siebie bazy SQL” – dodaje.

Atak na stronę PlayStation to kolejny przykład pokazujący, że godne zaufania witryny coraz częściej służą cyberprzestępcom do atakowania internautów. Ataki tego typu pojawiły się na większą skalę w ubiegłym roku, gdy cyberprzestępcy zautomatyzowali używane przez siebie narzędzia.

“Mogę zapewnić, że niebezpieczeństwo związane z atakami typu SQL injection nie jest przesadzone. W sieci istnieją miliony zarażonych w ten sposób witryn” – mówi Mary Landesman. Dlatego też internauci powinni na bieżąco aktualizować wykorzystywane przez siebie oprogramowanie.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.