Naciśnij ESC aby zamknąć

637 milionów…

Tytuł nie dotyczy głównej nagrody w popularnej grze liczbowej ani nie przedstawia stanu konta znanej gwizdki showbiznesu. 637 milionów – według specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem komputerowym tylu Użytkowników Sieci narażonych jest na atak, wynikający z posiadania nieaktualnych wersji przeglądarek internetowych.

Specjaliści z IBM, Google i Szwajcarskiego Instytutu Technologicznego przeanalizowali dane pochodzące z Google i Secunii, aby wytłumaczyć niezwykłą popularność ataków przeprowadzanych bezpośrednio na przeglądarki internetowe. Wyniki nie przyniosły rewolucji i potwierdziły tylko znaną w branży opinie. Aż 40% ludzi korzystających z Internetu używa nieaktualnych wersji przeglądarek. Najgorzej jest w przypadku „fanów” Internet Explorera. Jedynie 52% osób korzystających z IE używa w pełni poprawionej wersji programu. W przypadku Firefox’a odsetek ten wynosi 92%. Dla Safari i Opery kształtuje się on odpowiednio na poziomie 70 i 90 procent.

W badaniach brały udział jedynie przeglądarki bez dodatkowych rozszerzeń.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.