Naciśnij ESC aby zamknąć

Atak DoS może zablokować Internet

Firma VeriSgin, która administruje domeną .com, informuje o rosnącej w zastraszającym tempie liczbie ataków typu DoS (Denial of Service), mogących w efekcie doprowadzić do całkowitego zablokowania Internetu.

Ken Suliva, szef ochrony VeriSign, przyznaje, że: “Wykryto ataki, mające na celu wyłączenie naszych serwerów. Spowodowałoby to skuteczne zablokowanie Internetu”.

Suliva twierdzi także, że zagrożeń typu DoS nie można bagatelizować, zwłaszcza mając świadomość ich trudnego wykrycia. Potwierdza również informacje o posiadaniu przez VeriSign danych na temat kilku grup cyberprzestępców z Rosji, Chin i Rumunii, mogących za przyzwoleniem swoich władz doprowadzić do wywołania internetowego kryzysu.

Tim Pickett, analityk ochrony portalu AOL, twierdzi, że dostawcy usług internetowych są w stanie zmniejszyć ryzyko ataków DoS tylko poprzez monitorowanie własnych sieci: „Operatorzy powinni poczynić więcej starań, aby rozwiązać ten problem po swojej stronie.”

Źródło: Onet.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.