Naciśnij ESC aby zamknąć

Aresztowanie pod zarzutem włamania do serwisu VoIP

Nie dalej jak w środe FBI aresztowało obywatela Miami pod zarzutem uzyskania nielegalnego dostępu do sieci komputerów internetowego serwisu telefonicznego. Jak twierdzą władze federalne domniemany włamywacz oszukał dostawców kilku usług na ponad 10 mil. minut rozmów.

Brzmi to dość absurdalnie gdyż aby wykorzystać taką ilość czasu, musiałby bezprzerywanie utrzymywać połączenie przez około 19 lat, co świadczy o tym, że najprawdopodobniej nie działał sam. Wczesnego ranka w środę, agenci FBI zakończyli poszukiwania, które ze względu na rodzaj sprawy rozciągnęły się aż na sześć stanów by w końcu zatrzymać Edwin’a Anders’a Pena w jednej z jego rezydencji w Miami.

Pena, wenezuelczyk osiadły na stałe w Stanach Zjednoczonych, przepuścił w poszkodowanym serwisie nieco ponad milion dolarów co przyczyniło się do znacznego obniżenia kosztów stawki za dostarczane usługi powodując tym samym oskarżenie o spowodowanie podwójnych strat. Z relacji obciążonego zarzutami Edwina wynika że miał on wspólników, włączając w to drugiego hakera z Waszyngtonu, jak powiedział.

Firma z New Jersey, transmitująca ruch z serwisów VoIP do innych, świadczących usługi telekomunikacyjne, informuje o pokaźnym bilansie ponad 500 tyś. nieautoryzowanych połączeń.

Źródło: Reuters

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.