Naciśnij ESC aby zamknąć

Administratorzy wiedzą o nas wszystko…

Internauci mówią: Google wie o tobie wszystko. To nie mit, to fakt. Wiedza o preferencjach użytkowników to podstawa biznesu w internecie.

Na podstawie pytań, jakie zadajemy w wyszukiwarce internetowej, można nas zidentyfikować. Gdyby nie można było gromadzić informacji o internautach, załamałaby się jednak filozofia biznesu w sieci.

Rynek, który tylko w Polsce wart jest 235 mln dolarów, w ogóle by nie istniał. Dlatego na serwerach Google – największej i najchętniej używanej wyszukiwarki świata – przechowywane są dane o tym, czego szukaliśmy w sieci każdego dnia, o której godzinie itp. Amerykański gigant – pod presją Komisji Europejskiej – zgodził się właśnie ograniczyć czas przechowywania takich danych z 24 do 18 miesięcy.

Polskie prawo pozwala gromadzić dane osobowe do momentu osiągnięcia celu przetwarzania (administratorzy mówią o kilku miesiącach).

Więcej…

Źródło: Gazeta Prawna, Autor: Michał Fura

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.