Naciśnij ESC aby zamknąć

5 lat za nielegalnego Windowsa?

Do tej pory policja zajmująca się zwalczaniem pirackiego oprogramowania komputerowego skupiała się przed wszystkim na producentach i handlarzach. Zwykli użytkownicy mogli być spokojni, jednak do czasu…wczoraj policja w Braniewie złożyła wizytę w mieszkaniu siedemnastolatka – Patryka L, który odpowie za używanie nielegalnego oprogramowania komputerowego.

Jak wynikało z wiedzy policjantów od pewnego czasu używał on nielegalnego oprogramowania komputerowego. Policjanci to sprawdzili, a podejrzenia, jak informuje policja, się potwierdziły.

Policjanci zabezpieczeli komputer oraz płytę z nielegalnym Windowsem i jego nowszą wersją – Windows Vista. Patrykowi L. grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja nie chce zdradzić, jak dowiedziała się o tym, że nastolatek używa nielegalnej wersji programu.

Źródło: Gazeta Olsztyńska, Onet.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.