Naciśnij ESC aby zamknąć

10 lat więzienia za włamanie do ex-pracodawcy

Amerykanin Jon Paul Oson – informatyk zajmujący się m.in. sieciami i wsparciem technicznym – może trafić na 10 lat do więzienia za włamanie do systemu informatycznego firmy, w której wcześniej pracował.

Oson był przez blisko półtora roku zatrudniony w amerykańskiej organizacji CCC. Z pracy odszedł sam – po tym, jak jego bezpośredni zwierzchnik wystawił mu błędną (zdaniem Osona) ocenę okresową.

Po kilku tygodniach postanowił się zemścić – włamał się do sieci CCC i wyłączył proces wykonywania kopii zapasowej informacji o pacjentach korzystających z usług CCC. Następnie odczekał kilka dni i po raz kolejny włamał się do sieci – wtedy zaczął masowo kasować informacje o pacjentach, oprogramowanie z serwerów, a także dane pracowników CCC. Oson zniszczył w ten sposób m.in. historie chorób, kopie recept, diagnozy, plany kuracji a także dane księgowe firmy.

W najbliższych dniach orzeczona zostanie kara – mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia i maksymalnie 500 tys. USD grzywny.

Źródło: Computerworld

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.