Naciśnij ESC aby zamknąć

100 milionów filmów dziennie

Witryna YouTube.com to spektakularny przykład na to, że w biznesie liczy się przede wszystkim pomysł – w zeszłym roku jej nie było, w tym wzięła szturmem 29% rynku sieciowych multimediów, prześcigając MySpace.com, dotychczasowego lidera, o 10% i miażdżąc Google, Yahoo, MSN i AOL o 25%.

Na serwisie dominują, nakręcone amatorsko przez prywatnych użytkowników, około 2-minutowe filmiki, których dziennie wgrywanych jest około 65 tysięcy, zaś oglądanych około 100 milionów, co daje astronomiczna liczbę 2.5 miliarda odsłon w czerwcu. Nie dziwi zatem, że według różnych statystyk 60% filmów w Internecie jest oglądanych przez YouTube.

Firma będąca pomysłodawca i właścicielem serwisu mieści się w San Mateo w Kalifornii i zatrudnia zaledwie 30 pracowników.

Chip.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.